Neden Sağlık Meslek Lisesi

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamalarına göre an itibariyle 200.000'e yakın sağlık personeli açığı bulunmaktadır.Sektörde gerçekleşen hızlı büyüme bu açığın daha da artacağını göstermektedir Mezunlarımız hem Kamu Kuruluşlarında hem de Özel Kurumlarda mezun olur olmaz çalışabilirler.

20'şer kişilik sınıflarda,zengin eğitim kadrosu ile uygulamalı pratik bilgiler ve ek ders-etüt çalışmaları sunulmaktadır. Sadece 11. ve 12. sınıf staj uygulamalarıyla hastanelere bağımlılık yoktur.9.sınıf itibariyle de görsel zekayı ve meslek bilincini geliştirmek, uygulamaları yerinde görme amacı ile sık sık hastene ziyaretleri düzenlenmektedir.

Okulumuz alanında uzman, deneyimli ve öğrenci hedeflerini yakalayabilen dinamik öğretmen kadrosuyla öğrencilerini geleceğe hazırlamaktadır. Öğrencilerimizin akademik ve psikososyal gelişimlerini takip etmek onların kariyerlerini yönlendirmek üzere rehber öğretmenimiz öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatlarında destek olmaktadır.

     

Sosyal Etkinlikler

  • Mayıs 28, 2013

    Hemşireliğin sağlık sektöründe önemi kimler nasıl hemşire olabilir hangi şartlarda iş imkanları bulabilir üzerine seminerimiz vardır.

  • Mayıs 12, 2013

    Okul olarak İstanbul'daki özel hastanelere gezi düzenlemesi ve hastaneler hakkında bilgi alınması...

Öğrenci Girişi

GirişGiriş